Falowniki jednofazowe

Decyzja o zainwestowaniu w instalację fotowoltaiczną to jeden z najlepszych kroków, jakie można wykonać w kierunku zaoszczędzenia znacznych kwot, osiągnięcia samowystarczalności energetycznej i zadbania o środowisko. Jednak właściwy dobór paneli fotowoltaicznych to jedynie połowa sukcesu. Kluczowy jest również odpowiednio dobrany falownik. W naszej ofercie znajdują się renomowane urządzenia dla dużych instalacji, jak i falowniki jednofazowe wybierane najczęściej do niewielkich gospodarstw domowych, dzięki którym możliwe jest skuteczne i wydajne działanie całego systemu. 

Kiedy potrzebny jest falownik jednofazowy?

Falowniki to niezbędne elementy instalacji fotowoltaicznych, których głównym zadaniem jest zamiana prądu stałego pozyskiwanego z energii słonecznej w prąd zmienny występujący w gniazdkach. W sprzedaży dostępne są falowniki jednofazowe oraz trójfazowe. Inwertery jednofazowe stosowane są w przypadku, gdy moc posiadanej lub planowanej instalacji fotowoltaicznej wynosi poniżej 3 kW, lub mieści się w przedziale pomiędzy 3 a 3,68 kW. Równie dobrze jednak powyżej 3 kW można wybrać urządzenie trójfazowe.

Falownik jednofazowy osiągnie więc pożądaną wysoką sprawność i sprawdzi się w instalacjach składających się średnio z 10-12 modułów, gdzie napięcie wynosić będzie 300-350 V.

Jakie jeszcze funkcje pełnią w fotowoltaice falowniki jednofazowe?

Falownik jednofazowy w mniejszej instalacji, jak i urządzenia trójfazowe w większych systemach odpowiadają nie tylko za zamianę prądu stałego w zmienny. Urządzenia te dokładnie monitorują pracę wszystkich modułów oraz dostarczają informacji o ilości wytworzonego prądu. Pozwala to na bieżąco oceniać rentowność systemu i szacować powstałe dzięki niemu oszczędności. Oferowane przez Kosmopell falowniki jednofazowe umożliwiają kontrolę całej instalacji w sposób zdalny, będąc także poza domem.

Falownik jednofazowy to również urządzenie, który nadwyżki wyprodukowanego prądu oddaje do zakładu energetycznego. Ponadto falowniki monitorują MPPT, czyli układ śledzenia maksymalnego punktu mocy modułów fotowoltaicznych. Pozwala to znacznie zwiększyć efektywność działania paneli fotowoltaicznych.

Dlaczego warto wybrać falowniki jednofazowe dostępne w ofercie Kosmopell?

W naszej ofercie można znaleźć najwyższej jakości falowniki jednofazowe renomowanych i polecanych firm, dzięki czemu urządzenia wyróżniają się doskonałą sprawnością, znikomą awaryjnością i doskonałym przystosowaniem do pracy z panelami fotowoltaicznymi różnego rodzaju. Wszystkie nasze falowniki opatrzone są również niezbędnymi normami oraz atestami, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo ich funkcjonowania nawet w trudnych warunkach.

Każdy nasz falownik jednofazowy opatrzony jest gwarancją oraz wyróżnia go wysoki stopień ochrony IP. Urządzenia są odporne na pracę w skrajnie niskich i wysokich temperaturach, a także miejscach, gdzie występuje zawilgocenie, brud przenoszony jest z powietrzem czy unosi się kurz. W naszej ofercie można znaleźć również nowoczesne optymalizatory, które pozwalają jeszcze lepiej dopracować tradycyjne systemy fotowoltaiczne i osiągnąć niespotykaną dotąd efektywność całej instalacji. Urządzenia te są kompatybilne z dostępnymi falownikami jednofazowymi.

Falowniki jednofazowe w ofercie Kosmopell dostępne są także w różnych rozmiarach oraz wyróżniają się ciekawym designem. Urządzenia te są proste i niezawodne w obsłudze i sprawiają, że działanie całego systemu fotowoltaicznego nie kryje przed właścicielem żadnych tajemnic.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Z przyjemnością odpowiemy szczegółowo na wszystkie pytania, zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązania i pomożemy w wyborze najlepszego falownika w zależności od wymagań danej instalacji i możliwości każdego Klienta. Chętnie też dobierzemy pozostałe elementy, a także najwyższej jakości panele fotowoltaiczne, z których możliwe będzie stworzenie wydajnego i bezpiecznego systemu. Taka konstrukcja posłuży niezawodnie przez wiele lat oraz pozwoli w pełni uniezależnić się od podwyżek prądu, oraz dostaw energii z sieci.

46-380 Dobrodzień, ul. Spółdzielcza 4

Biuro: +48 608 479 492

Biuro: biuro@kosmopell.pl | Serwis: serwis@kosmopell.pl