Fotowoltaika dla rolnika

Oszczędzaj na rachunkach za prąd dzięki instalacji fotowoltaicznej dla rolnika

Niższe koszty
dla gospodarstwa

Zredukujesz koszty, dzięki niższym rachunkom za prąd. Od podatku odliczysz nawet 25% wartości inwestycji, która zwróci się nawet w 3,5 roku.

Efektywność inwestycji

Inwestycja podniesie wartość Twojego gospodarstwa i wzmocni pozytywny wizerunek ekologicznego producenta.

Niezależność i bezpieczeństwo

Będziesz niezależny od dostawców prądu i zabezpieczysz się przed podwyżkami cen energii.
Postaw na modernizację swojego gospodarstwa
Fotowoltaika dla rolnika

Z nami zrealizujesz swoją inwestycję pod klucz

Kompleksowa obsługa

Dedykowany zespół doradców dobiera rozwiązanie do potrzeb Twojej firmy. Ekipy montażowe realizują inwestycję pod klucz, z zachowaniem ciągłości pracy firmy. Zapewniamy serwis i obsługę posprzedażową.

Najwyższa jakość

Profesjonalny montaż wykonujemy z wykorzystaniem komponentów od światowych dostawców. Zapewniamy pośrednictwo gwarancyjne, SLA i bezpłatną aplikację do monitoringu instalacji.

Korzystne finansowanie

Pomagamy w uzyskaniu dotacji i najbardziej korzystnych form finansowania inwestycji: preferencyjnych pożyczek, kredytów i leasingu.

Fotowoltaika dla rolnika

Fotowoltaika to ekologiczny sposób na pozyskiwanie energii z promieni słonecznych. Od lat panele fotowoltaiczne są montowane na dachach domów jednorodzinnych, zakładów produkcyjnych, a także na budynkach gospodarczych i terenach wokół nich. Fotowoltaika dla rolnika to ukłon w stronę osób zajmujących się działalnością rolniczą, która wiąże się z wysokimi kosztami, jakie generują różnego rodzaju maszyny i urządzenia elektryczne używane na co dzień w gospodarstwie.

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych – zalety

Zalet z montażu paneli fotowoltaicznych w gospodarstwie rolnym jest wiele. Oszczędność jest jednak tutaj kluczowa, ponieważ poprawnie zamontowana instalacja fotowoltaiczna potrafi obniżyć rachunki za energię nawet o 90%. W zależności od wielkości inwestycji zwraca się ona po ok. siedmiu latach, dając wymierne korzyści dla działalności rolniczej.

Fotowoltaika dla rolników to także swoboda i bezpieczeństwo, ponieważ nie musisz obawiać się o przerwy w dostawach prądu. Instalacja wyprodukuje go i zmagazynuje, dzięki czemu zyskasz niezależność energetyczną. Rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim w większych gospodarstwach zajmujących się hodowlą bydła, drobiu i tuczników.

Argumentem przemawiającym za instalacją fotowoltaiki w dzisiejszych czasach jest również brak obaw o podwyżki cen prądu. Biorąc pod uwagę wzrost cen nawozów i pasz dla zwierząt gospodarskich oraz niebotyczne ceny ropy przemyślany plan oszczędnościowy może okazać się zbawienny. Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych powinna znaleźć się na samej górze listy potrzeb.

Fotowoltaika dla rolnika – dofinansowanie

Rolnicy, którzy zdecydują się przejść na zieloną energię mogą liczyć na dofinansowanie do fotowoltaiki dla gospodarstw rolnych. Do wyboru mamy ogólnopolski program Agroenergia i programy regionalne, takie jak Program EKO – KLIMAT czy Program Ochrona Atmosfery.

Celem programu Agroenergia jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w sektorze rolniczym. Wysokość dofinansowania zależna jest od mocy instalacji fotowoltaicznej i może wynieść do 13% dla instalacji od 30 kW do 50 kW, ale nie więcej niż 25 000 zł lub do 20% dla instalacji od 10 kW do 30 kW, ale nie więcej niż 15 000 zł. Program ruszył 1 czerwca 2021 r. i potrwa do 30 czerwca 2027 r. Umowy będą podpisywane do 31 grudnia 2025 r.

Dofinansowanie do fotowoltaiki dla rolników może odbywać się również w ramach ulgi inwestycyjnej. Przysługuje ona rolnikom, których instalacje nie przekroczą 25% kosztów inwestycji. Ulga inwestycyjna obejmuje wszystkie województwa w Polsce i jest bezterminowa.

Kosmopell fotowoltaika – gospodarstwo rolne

Decydując się na usługi naszej firmy, możesz liczyć na kompleksową obsługę, najwyższą jakość i korzystne finansowanie. Dedykowany zespół doradców Kosmopell w pierwszej kolejności podpowie, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w Twoim gospodarstwie, ekipa montażowa zrealizuje projekt, a serwisanci zadbają o jego obsługę posprzedażową. Pomożemy również w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki. Gospodarstwa rolne są bowiem tak samo ważne, jak firmy czy instytucje. Wiemy o tym, dlatego rolnicy mogą na nas liczyć.

Zrealizuj inwestycję pod klucz
z wiarygodnym partnerem
Energia dla Twojego gospodarstwa na wyciągnięcie ręki

4 + 12 =

46-380 Dobrodzień, ul. Spółdzielcza 4

40-524 Katowice, ul. Kościuszki 171

Biuro: +48 608 479 492

Biuro: biuro@kosmopell.pl | Serwis: serwis@kosmopell.pl

Fotowoltaika Oferteo 2020 opinie