Instalacje fotowoltaiczne

Sprawdź naszą ofertę instalacji fotowoltaicznej i skontaktuj się po szczegóły.

Fotowoltaika to obecnie jedna z najczęściej wybieranych i montowanych instalacji zarówno w domach, jak i budynkach użyteczności publicznej czy firmach. To doskonały sposób na znaczne obniżenie kosztów miesięcznych w domu, jak i w małych oraz dużych przedsiębiorstwach . Instalacja fotowoltaiczna korzysta z odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu jest całkowicie przyjazna dla środowiska. Możliwość współpracy z innymi systemami pozwala stworzyć dom samowystarczalny, energooszczędny i przyjazny zarówno dla natury, jak i domowników.

Czym jest instalacja fotowoltaiczna?

Instalacje fotowoltaiczne to niezależne, nowoczesne systemy, które dzięki zamianie energii słonecznej w elektryczną zaopatrują budynek w prąd oraz umożliwiają zasilanie wszystkich urządzeń elektrycznych , takich jak np. pompy ciepła. To możliwość znacznego uniezależnienia od comiesięcznych rachunków i stale rosnących kwot za energię płynącą od zewnętrznych dostawców.

Kompletna instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku podstawowych elementów. Najbardziej charakterystycznym z nich są płaskie moduły fotowoltaiczne montowane zazwyczaj na dachu lub stelażu montowanym na gruncie bez konieczności ingerencji w poszycie dachowe. Mogą to być ogniwa różnego rodzaju, choć najczęściej stosowane są krzemowe. Ich zadaniem jest pobieranie i zamiana energii słonecznej w elektryczną, która powstaje w postaci prądu stałego.

Kolejnym niezbędnym elementem tworzącym instalacje fotowoltaiczne jest falownik, czyli inwerter, którego zadaniem jest zamiana powstałego prądu stałego w zmienny, występujący w gniazdkach elektrycznych. Niezbędna jest również konstrukcja montażowa utrzymująca panele oraz odpowiednio wytrzymałe i odporne na wiele czynników złączki i kable. Części te umożliwiają połączenie wszystkich elementów systemu.

Instalacja fotowoltaiczna – jak można ją wykorzystać?         

Fotowoltaika słynie głównie z możliwości zaopatrywania budynku w prąd dostępny w gniazdkach. Jednak taki system może znacznie więcej. Instalacje fotowoltaiczne ładują też magazyny energii, dzięki czemu z prądu swobodnie korzystać można również wieczorami i nocą. To także możliwość zasilania innych samowystarczalnych instalacji, takich jak pompa ciepła czy system podgrzewania wody użytkowej. Fotowoltaika umożliwi również naładowanie samochodu elektrycznego.

Ponadto nadwyżki prądu wytworzone przez instalacje fotowoltaiczne można oddać do  sieci, co pozwala nam na ,,budowanie” budżetu na okres, gdy produkcja jest na niskim poziomie. Odpowiednio dobrany i właściwie zainstalowany system fotowoltaiczny będzie przez to  samowystarczalny. Rozwiązanie to zwraca się zazwyczaj w okresie 7-8 lat, a sama obecność takiego rozwiązania jak instalacja fotowoltaiczna znacznie podnosi wartość domu lub danego obiektu, który zasila.

Tradycyjne, a inteligentne instalacje fotowoltaiczne

Naszym Klientom oferujemy zarówno wykonanie tradycyjnych i sprawdzonych instalacji fotowoltaicznych najwyższej jakości, jak i inteligentnych systemów pozwalających na znaczne zwiększenie efektywności pracy paneli. Poza modułami i falownikiem inteligentne instalacje fotowoltaiczne wyposażone są dodatkowo w specjalny optymalizator mocy. Dzięki temu komponentowi możliwe staje się zastosowanie optymalizacji działania systemu, jak i każdego panelu fotowoltaicznego.

Dzięki inteligentnym optymalizatorom mocy każdy moduł pracuje w sposób niezależny i wytwarza maksymalną możliwą ilość energii. Eliminuje to straty mocy powstające wskutek niedopasowania napięcia w poszczególnych panelach. Inteligentna instalacja fotowoltaiczna to również znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa całego systemu i mniejsze ryzyko wystąpienia awarii oraz przegrzania. Takie instalacje pozwalają uzyskać też większą ilość energii elektrycznej i dają możliwość nierównomiernego rozmieszczenia modułów.

Instalacje fotowoltaiczne Kosmopell – dlaczego warto?

Nasza firma od lat specjalizuje się w sprzedaży nowoczesnych systemów fotowoltaicznych składających się z najwyższej jakości komponentów. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i zespołowi złożonemu ze specjalistów w branży oferujemy najlepiej dopasowane instalacje fotowoltaiczne pod kątem każdego Klienta, jego wymagań i możliwości. W każdym przypadku dokładnie analizujemy możliwie warianty, po czym szczegółowo przedstawiamy je naszym Klientom, by wspólnie wybrać rozwiązanie, które posłuży na lata.

Darmowa wycena

Wypełnij formularz kotantkowy

Instalacje fotowoltaiczne

jak działa instalacja fotowoltaiczna? Panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną dzięki zastosowaniu „efektu fotowoltaicznego„. Powstaje siła elektromotoryczna w półprzewodniku (energia słoneczna zostaje zamieniona na prąd stały). Do zjawiska dochodzi gdy promienie słońca padają na panele słoneczne. Cały proces zachodzi w ogniwach fotowoltaicznych (to właśnie z nich składają się panele słoneczne). Im bardziej słoneczne dni tym więcej nasza instalacja fotowoltaiczna wyprodukuje energii.

Czy opłaca się montować instalacje fotowoltaiczne?

Oczywiście, że tak. Szczególnie, że na instalacje fotowoltaiczne rozpisano Program Mój Prąd. Dzięki dofinansowaniu opłacalność montażu fotowoltaiki wzrasta jeszcze bardziej. Oczywiście na skuteczność i opłacalność instalacji fotowoltaicznej wpływają też inne czynniki. Ważne jest ułożenie czy dostęp paneli fotowoltaicznych do słońca.

Logo firmy Kosmopell fotowoltaika

46-380 Dobrodzień, ul. Spółdzielcza 4

Biuro: +48 608 479 492

Biuro: biuro@kosmopell.pl | Serwis: serwis@kosmopell.pl