Montaż instalacji fotowoltaicznych

darmowa wycena

 

Jedną z najważniejszych kwestii w fotowoltaice jest montaż paneli fotowoltaicznych. Od właściwie przeprowadzonych prac zależy nie tylko wydajność i skuteczność takiego rozwiązywania w pozyskiwaniu energii z promieni słonecznych, ale też bezpieczeństwo zarówno budynku, jak i instalacji. Niestety w wielu przypadkach zdarza się, że zakupione panele najwyższej jakości zamontowane zostają przez ekipy postronne kuszące niską ceną wykonania usługi. Zazwyczaj kończy się to potrzebą przebudowania systemu, brakiem dostatecznej ilości wytworzonej energii lub innymi przykrymi konsekwencjami.

Inteligentne instalacje fotowoltaiczne

Moduły Bauer 320W 120HC, Falownik SolarEdge, Optymalizatory mocy SolarEdge

Montaż fotowoltaiki na dachu – kiedy warto?

Najpopularniejszym miejscem umieszczenia paneli fotowoltaicznych jest dach. Aby było to możliwe, niezbędna jest możliwość zamontowania paneli fotowoltaicznych od strony południowej. Ponadto ważne jest, aby miejsce to nie było zacienione przez drzewa obecne w okolicy domu, komin lub inne elementy wystające z dachu czy sąsiednie zabudowania.

W przypadku montażu paneli fotowoltaicznych na dachu zawsze bierze się pod uwagę jego pokrycie. Do instalacji przy tradycyjnej dachówce stosowane są specjalne haki. Blachodachówka, blacha falista czy papa stwarza konieczność śrub dokrokwiowych. Dla blachy trapezowej używa się mostków trapezowych. W sytuacji, gdy dach jest płaski, niezbędne jest wykorzystanie w celu montażu paneli specjalnych konstrukcji, które umożliwią właściwe nachylenie modułów.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze dach budynku zyskuje nową funkcję, panele nie zabierają wolnej przestrzeni na działce i obecne są w miejscu, z którego i tak nie korzystamy. Niezbędne kable są wówczas dość krótkie, a ich poprowadzenie nie wymaga dodatkowych, zaawansowanych prac. Jest to więc nie tylko wygodne, ale i korzystne finansowo.

Montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie – czym się charakteryzuje?

Czasem zdarza się, że dach budynku ulega zacienieniu, ma zbyt małą powierzchnię lub jego usytuowanie jest niekorzystne pod względem ekspozycji potencjalnych paneli. Niekiedy też montaż fotowoltaiki na dachu po prostu bardzo negatywnie wpłynąłby na aspekty estetyczne budynku. Wówczas stosuje się instalacje na gruncie. Należy jednak pamiętać, że zajmą one sporo miejsca.

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem tego problemu jest tzw. carport. Montaż fotowoltaiki można zintegrować z zadaszeniem znajdującym się nad miejscem parkowania auta. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić miejsce i jest świetną opcją w przypadku, gdy działka jest mała.

Czym skutkuje nieprofesjonalny montaż fotowoltaiki?

W wielu przypadkach zdarza się, że brak wiedzy, doświadczenia i umiejętności monterów skutkuje nie tylko brakiem wydajności instalacji fotowoltaicznej, ale też rodzi zagrożenie zarówno dla budynku, jak i osób w nim przebywających. Do najczęstszych błędów montażu zaliczane są niewłaściwie sporządzone projekty fotowoltaiki. To zazwyczaj nieuwzględnienie parametrów danego dachu, innych obecnych instalacji czy przewodów oraz brak umiejętności dopasowania najkorzystniejszego dla Klienta rozwiązania. Często skutkuje to koniecznością poniesienia kosztów dodatkowych, których można było uniknąć, stosując inne rozwiązanie konstrukcyjne.

Na wpływ wydajności instalacji ma również słaba jakość poszczególnych komponentów, nieautoryzowane elementy instalacji lub korzystanie z promocyjnych rozwiązań nieznanych producentów. Często też zdarza się, że niepoprawnie dobrana zostaje moc instalacji w stosunku do potrzeb danego gospodarstwa domowego. Generuje to dodatkowe koszty związane z potrzebą późniejszej rozbudowy systemu.

Dlaczego warto skorzystać z montażu paneli fotowoltaicznych oferowanym przez naszą firmę?

Nasz zespół specjalistów od lat zajmuje się zarówno projektowaniem, doborem, jak i odpowiednim montażem fotowoltaiki. Kompleksowość całego procesu jest gwarancją dla Klienta, że cała instalacja będzie działała sprawnie i w możliwie najkorzystniejszy sposób. Nasze doświadczenie, wiedza i umiejętności to bezpieczeństwo oraz uzyskanie najwyższych możliwych osiągów fotowoltaiki. Zapraszamy do kontaktu i rozmowy. Szczegółowo dobierzemy najlepszy wariant, zaprojektujemy i wykonamy całą instalację od A do Z.

Zaufaj profesjonalistom, firma KOSMOPELL jest autoryzowanym monterem instalacji fotowoltaicznych oraz dystrybutorem firmy BAUER.

 

6 LAT NA RYNKU OZE

Skontaktuj się

Wypełnij formularz kotantkowy

13 + 7 =

46-380 Dobrodzień, ul. Spółdzielcza 4

Biuro: +48 608 479 492

Biuro: biuro@kosmopell.pl | Serwis: serwis@kosmopell.pl