Program „Czyste Powietrze”

program czyste powietrze dofinansowanie

Witajcie!

Czy wiecie, że instalacja fotowoltaiczna może być tańsza?  W tym tygodniu mamy dla Was garść interesujących informacji o kolejnym państwowym programie oferującym dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych – „Czyste Powietrze”. Oto kluczowe aspekty finansowego wsparcia:

W ramach pomocy można ubiegać się o dotację bądź pożyczkę. Rodzaj dofinansowania jest zależny od pewnych czynników, np. kwoty, na którą ma ono opiewać, na co składa się chociażby wielkość instalacji czy średni miesięczny dochód na członka rodziny.

Oczywiście w dokumencie należy dokładnie ująć, na jaka kwotę chcielibyście otrzymać pomoc, aczkolwiek należy mieć na uwadze, że będzie ona dokładnie zbadana pod kątem charakterystyki planowanej instalacji. Wtedy też otrzymacie informację zwrotną, jak może prezentować się wsparcie finansowe w Waszym przedsięwzięciu.

Program czyste powietrze

W przypadku pożyczki określa się odpowiednie oprocentowanie oraz okres, w którym należy spłacić zapożyczenie.

Dotacje ofiarowane są do maksymalnej kwoty 53 tys. zł wartości planowanej instalacji. Ale nic straconego – jeżeli złożony przez Was wniosek opiewa na wyższą sumę, to możecie także ubiegać się właśnie o pożyczkę, aby uzyskać pozostałe potrzebne Wam pieniądze.

Warto zwrócić także uwagę na to, jak uniwersalnym programem jest „Czyste Powietrze”.

W jego ramach można ubiegać się nie tylko o wsparcie na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej, ale także np. na wymianę starych pieców czy okien.

Tak w skrócie przedstawiają się najważniejszy aspekty „Czstego Powietrza”. Więcej informacji znajdziecie chociażby pod tym adresem.

Oczywiście istnieją także mniejsze programy, okazje, z których można skorzystać. Często prywatne firmy organizują możliwość otrzymania określonego dofinansowania, choć tutaj oczywiście warunki pomocy, jej założenia itd. są różne, więc trudno cokolwiek stwierdzić.

Na pewno warto zorientować się, jakie są plany administracji naszego miasta – być może lada moment pojawi się ciekawa oferta finansowego wsparcia naszego planu zainstalowania instalacji fotowoltaicznej?

Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Wam ciekawą porcję wiedzy na dzisiejszy temat.

Do zobaczenia za tydzień 🙂

46-380 Dobrodzień, ul. Spółdzielcza 4

Biuro: +48 608 479 492

Biuro: biuro@kosmopell.pl | Serwis: serwis@kosmopell.pl