Falowniki fotowoltaiczne

Fotowoltaika to coraz częściej i chętniej wybierany system zaopatrywania różnych obiektów w energię. Dzięki ciągłemu udoskonalaniu oferowanych technologii i optymalizacji działania niemal każdy budynek ma możliwość stać się w pełni wystarczalny pod względem dostępu do prądu elektrycznego. Wśród elementów niezbędnych do instalacji ekologicznego systemu, jakim jest fotowoltaika, znajduje się m.in. falownik do paneli fotowoltaicznych, którego wybór ma ogromne znaczenie dla wydajności i działania całej konstrukcji.

Czym jest i jaką funkcję pełni falownik do fotowoltaiki?

W naszej ofercie znajdują się nie tylko doskonałej jakości panele fotowoltaiczne, ale też pozostałe części niezbędne do powstania całej instalacji, takie jak falownik. Fotowoltaika wymaga w kwestii zastosowania poszczególnych urządzeń i akcesoriów najlepszych rozwiązań. I właśnie takie propozycje dostępne są w ofercie Kosmopell.

Falownik, czyli inaczej inwerter fotowoltaiczny lub inwerter solarny to specjalistyczne urządzenie, dzięki któremu możliwe jest przetworzenie i przekształcenie energii powstającej w panelach fotowoltaicznych. Falowniki do paneli fotowoltaicznych zamieniają prąd stały pozyskiwany z promieni słonecznych w prąd zmienny dostępny w gniazdkach elektrycznych i zasilający urządzenia elektryczne  w naszym budynku. Falownik do fotowoltaiki jest więc sercem całego systemu, dlatego powinien być to sprzęt najwyższej jakości i ściśle dopasowany do posiadanej instalacji.

Za co jeszcze odpowiada falownik do paneli fotowoltaicznych?

Poza zmianą prądu stałego w prąd zmienny falowniki pełnią jeszcze kilka innych, równie ważnych funkcji. To przede wszystkim monitoring pracy całej instalacji fotowoltaicznej, informowanie o ilości wytworzonego prądu oraz zdalne kontrolowanie działania całego systemu.

Falowniki do paneli fotowoltaicznych synchronizują też całą instalację z siecią i zliczają ilość wytworzonej energii. Za oddawanie nadmiarów produkcyjnych do zakładu energetycznego również odpowiada falownik. Fotowoltaika i pracujące w jej ramach moduły wymagają też śledzenia maksymalnych punktów mocy. Dzięki nowoczesnym falownikom dostępnym w naszej ofercie możliwe jest więc zwiększenie wytwarzania energii nawet o 10% w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku urządzeniami. Falownik do fotowoltaiki więc wpływa też na efektywność całego systemu.

Jakie falowniki do paneli fotowoltaicznych dostępne są w ofercie Kosmopell?

Kosmopell od lat specjalizuje się w projektowaniu i dostarczaniu najlepszych systemów fotowoltaicznych składających się z urządzeń i akcesoriów najbardziej znanych i renomowanych firm w branży. Doskonale zdajemy sprawę, że dla każdego Klienta fotowoltaika to inwestycja na lata, dlatego dokładamy wszelkich starań, by zastosowane instalacje spełniały nawet największe wymagania względem tworzenia prądu i zarządzania nim.

W naszej ofercie znajdują się falowniki jednofazowe oraz trójfazowe. Pierwsze z nich stosuje się zazwyczaj w przypadku niewielkich systemów fotowoltaicznych o mocy do 3,6 kW. Urządzenia trójfazowe wykorzystywane są natomiast w przypadku instalacji o większej mocy. W sprzedaży posiadamy modele renomowanych marek i systemów takich jak Fronius czy Solar Edge, do których proponujemy również nowoczesne optymalizatory pozwalające na jeszcze wydajniejsze i skuteczniejsze działanie systemów fotowoltaicznych.

Dlaczego warto wybrać falowniki do paneli fotowoltaicznych Kosmopell?

Każdy falownik do fotowoltaiki dostępny w ofercie Kosmopell to wysokiej klasy urządzenie świetnie zintegrowane z dostępnymi systemami o różnych mocach i parametrach. Nasze falowniki to uznane na rynku propozycje od renomowanych firm dostarczających najwyższej jakości sprzęt wyposażony w wiele udogodnień i najnowocześniejszych technologii.

Oferowane falowniki do paneli fotowoltaicznych dostępne są w różnych rozmiarach i wbudowane mają funkcjonalne moduły monitoringu. Dzięki nim nadzór nad pracą paneli jest przejrzysty i dokładny. Dostępne urządzenia charakteryzują się też bardzo wysoką sprawnością oraz posiadaniem różnego rodzaju zabezpieczeń. Każdy produkt opatrzony jest stosownymi atestami i normami, jakie wymagane są od urządzeń pracujących w systemach fotowoltaicznych.

Każdy falownik do fotowoltaiki dostępny w ofercie Kosmopell opatrzony jest stosowną gwarancją i zapewnia niezawodne funkcjonowanie nawet w skrajnie trudnych warunkach. Posiadamy też urządzenia kompaktowe, które z łatwością można zamontować, dysponując nawet niewielką ilością wolnej przestrzeni.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Z przyjemnością odpowiemy szczegółowo na wszystkie pytania i przedstawimy właściwości interesujących Państwa produktów. Chętnie też zaprojektujemy cały system fotowoltaiczny i dopasujemy jego parametry zgodnie z zapotrzebowaniem i wymaganiami danego budynku i lokalizacji. Przedstawimy również zalety optymalizatorów i nowoczesnych rozwiązań w zakresie instalacji fotowoltaicznych, dzięki którym możliwe jest jeszcze lepsze wykorzystanie energii, której dostarcza nam środowisko.

46-380 Dobrodzień, ul. Spółdzielcza 4

40-524 Katowice, ul. Kościuszki 171

Biuro: +48 608 479 492

Biuro: biuro@kosmopell.pl | Serwis: serwis@kosmopell.pl

Fotowoltaika Oferteo 2020 opinie